Osnovna šola Primoža Trubarja Laško


Debatni turnir 2015

debaterji2015

V soboto, 24. 1. 2015, je potekal debatni turnir na OŠ Središče ob Dravi. Z naše šole so se turnirja udeležili naslednji učenke in učenec: Gaja Ahtik, Maja Frece, Lana Jošovc, Ajda Kostevc, Saška Maček, Ajda Podkrižnik, Anja Stopar, Katjuša Tratar in Florjan Žagar. Dosegli so odličen uspeh, saj sta se Anja Stopar in Maja Frece Izmed 102 debaterjev uvrstili na 6. in 9. mesto. Ekipno pa so med 34 ekipami zasedli 4., 5. in 6. mesto. Za dosežen uspeh jim čestitamo.

Avtorica prispevka: mentorica Marjeta Ocvirk

Pomahajmo v svet – Litva

 Galerije

Pomahali smo v Litvo in spoznali nove prijatelje. Za nami je prvi video klic. “Skupaj” smo zapeli, zaplesali in se tudi igrali. Veselimo se novih srečanj, na katerih se bomo mi spet kaj novega naučili, njim pa bomo pokazali, kaj vse še znamo.

Avtorici prispevka: Daniela Čalušić in Alojzija Kapel

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

Trubarjeva ulica 20
3270 Laško
Tel.: 03 734 35 50

Da vam bo računalnik pravilno prikazal naše spletišče, vam priporočamo uporabo posodobljenega brskalnika Chrome, pogojno užiten brskalnik je še Mozilla Firefox, medtem ko uporabo Internet Explorerja odsvetujemo.

Prikaz strani na zaslonu lahko enostavno povečamo ali pomanjšamo tako, da istočasno pritisnemo tipki ctrl in + oziroma ctrl in -.

Dela še vedno potekajo. Telovadnica je že v uporabi. Previdnost pa še vedno ni odveč.

Lahko si pomagate z našo podstranjo. Vadite!

Na vrhu strani so vidni samo trije (ali samo dva) datumsko zadnji prispevki in prispevki pod kategorijo “nujno”. Nižje na strani so vidni izvlečki malce starejših prispevkov, na dnu pa imate povezave (številke strani) na vse ostale prispevke.

Ključno je, da poznamo naslov ali pa vsaj kakšno besedo iz naslova, ki jo vtipkamo v prazno polje pri gumbu “išči” in nato kliknemo ta gumb. Gumb se nahaja desno, bolj spodaj na tej strani. Na podoben način lahko uporabimo lupo, ki je v levem meniju. Iščemo lahko tudi strani tega spletišča.

Novice so prispevki, ti pa so avtomatsko urejeni po datumu objave, torej so zadnje novice levo na tej strani.


Izvajanje del na šolskem dvorišču

Spoštovani starši!

Na naši šoli (matična šola) se še vedno izvaja energetska sanacija.

Do preklica ali obvestila o spremembi je režim vstopa v šolo za učence, starše in vse zaposlene naslednji:

  1. Praviloma vstopajte v šolo skozi vhod s Trubarjeve ulice!
  2. Vsi učenci in vozači, ki se pripeljejo s kombiji, vstopajo in izstopajo skozi vhod zgoraj – s Trubarjeve ulice.
  3. Učenci naj se držijo voznega reda kombijev in avtobusa.
  4. Zadrževanje na delovišču šole je strogo prepovedano!
  5. Pomočnica ravnatelja bo organizirala dodatno dežurstvo učiteljev in po potrebi tudi spremstvo do kombijev in avtobusa.
  6. Starše, ki po otroke prihajate s Trubarjeve ulice in parkirate pred šolo, vljudno prosimo, da do 13.30 ure ne uporabljate dveh parkirnih prostorov, ki so označeni za parkiranje do 15 minut, ker bodo tam parkirali kombiji.
  7. Dela bodo potekala do obvestila o končanju del.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Ravnatelj: Marko Sajko

(nazadnje spremenjeno 20. 10. 2014, ob 10:20)

 


Izvajanje del na šolskem dvorišču

Spoštovani starši! Na naši šoli (matična šola) se še vedno izvaja energetska sanacija. Do preklica ali obvestila o spremembi je režim vstopa v šolo za učence, starše in vse zaposlene naslednji: Praviloma vstopajte v šolo skozi vhod s Trubarjeve ulice! Vsi učenci in... več...

Debatni turnir 2015

V soboto, 24. 1. 2015, je potekal debatni turnir na OŠ Središče ob Dravi. Z naše šole so se turnirja udeležili naslednji učenke in učenec: Gaja Ahtik, Maja Frece, Lana Jošovc, Ajda Kostevc, Saška Maček, Ajda Podkrižnik, Anja Stopar, Katjuša Tratar in Florjan Žagar.... več...

Pomahajmo v svet – Litva

 Galerije Pomahali smo v Litvo in spoznali nove prijatelje. Za nami je prvi video klic. “Skupaj” smo zapeli, zaplesali in se tudi igrali. Veselimo se novih srečanj, na katerih se bomo mi spet kaj novega naučili, njim pa bomo pokazali, kaj vse še znamo.... več...

Zimska šola v naravi

Super, prišel je čas za zimsko šolo v naravi za 5. razrede! Na strani, namenjeni za šolo v naravi, ste si že lahko prebrali, kaj, kam, kdaj in kako. S tem obvestilom potrjujemo, da bo zimska šola v naravi potekala na Golteh, in sicer v dveh skupinah: 1. skupina od 19.... več...

Urica z Muco Copatarico

 Galerije Otroci iz debrskega vrtca so 15. januarja 2015 ponovno obiskali knjižnico v PŠ Debro. Potem ko so pravilno rešili zastavljeno uganko o mački, so prisluhnili eni najbolj znanih pravljic Ele Peroci Muca Copatarica, pravljici o prav posebni muci, ki nerednim... več...

Naredili smo svoja spletišča

 Galerije Pri izbirnem predmetu računalniška omrežja v 9. razredu v Debru, smo se poleg utp kablov, IP naslovov, WiFi-ja, switch-ev in router-jev ukvarjali tudi z izdelavo lastnega spletišča po okvirnih navodilih učitelja. Izbrali smo zastonjsko orodje Wix. V galeriji... več...

Učenci Nis na prireditvi Laško združuje dobre želje

 Galerije Dne 21. 12. 2014, so učenci Nis nastopili na prireditvi Laško združuje dobre želje. Predstavili so se z igro Zajčkovo leto. S to igro so 22. in 23. 12. 2014, nastopili tudi za učence 1. in 2. triade ter v Domu starejših občanov Laško. Avtorica... več...

Nova številka Kratkočasnika

Izšla je zadnja številka Kratkočasnika v letu 2014. Obilo užitkov ob branju. Klikni za ogled (pdf). Avtorica prispevka: Tanja Drolec več...

Mojca Pokrajculja na Vrhu in v Hiši generacij

 Galerije V torek, 16. decembra, smo z učenci dramskega krožka obiskali učence in krajane Vrha nad Laškim. Uprizorili smo Mojco Pokrajculjo, glasbeno so jo opremili učenci ansambelske igre in nekatere pevke. Z igro Mojca Pokrajculja smo v Hiši generacij razveselili... več...

Zvezdica Zaspanka v debrskem vrtcu

 Galerije V čarobnem decembru smo šolska knjižničarka PŠ Debro in vzgojiteljice debrske enote Vrtca Laško nadaljevale z izvedbo projekta »Pravljice za vedno«. V petek, 12. decembra, sem obiskala otroke v vrtcu. S svojo prisotnostjo so nas razveselili ravnateljica... več...

Praznični Trubadurji

V sredo, 10. decembra, je otroke delavcev naše šole obiskal Dedek Mraz. S petjem so ga pričakale tudi pevke mladinskega pevskega zbora “Trubadurji”.  Galerije Pevke mladinskega pevskega zbora “Trubadurji so v četrtek, 11. 12. 2014, nastopile na... več...

Označevanje snovi, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost

Obveščamo vas, da bomo s 13. decembrom 2014 tudi na naši šoli v skladu z Uredbo (ES) 1169/2011 pričeli označevati snovi, ki povzročajo alergije in preobčutljivostne reakcije. Alergene snovi bodo označene na jedilniku, objavljenem na oglasni deski, in na šolski spletni... več...

KK Zlatorog Laško vabi na tekmi

Prva tekma. Laški košarkarji vas v soboto, 13. 12. 2014, ob 19. uri, vabijo v dvorano Tri lilije na tekmo državnega prvenstva. Gostili bodo ekipo Rogaške. Se vidimo na tekmi! In še druga tekma. Laški košarkarji vas v torek, 16. 12. 2014, ob 19. uri, vabijo v dvorano... več...

Prvi šahovski turnir OŠ Primoža Trubarja

 Galerije Na prvem šahovskem turnirju OŠ Primoža Trubarja, ki se je odvijal v petek, 5. 12., je sodelovalo 16 učencev od 1. do 9. razreda. V kategoriji učencev do 9 let sta zaradi enakih točk zmagovalca dva: Jan Zorko in Matjaž Juteršek iz 3A PŠ Debro. V kategoriji do... več...
Stran 1 od 1512345...10...Zadnja »

English Deutch

Koledar dogodkov

januar 2015
PTSČPSN
« dec   feb »
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Prihajajoči dogodki

Zima, Zima bela ...

... vrh gore sedela ...

... pa tako je pela ...

... da k nam bo prihitela.

Zdaj vse je belo ...

... v srcih res veselo ...

... Zima, Zima bela ...

... medaljo boš prejela.