Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

Trubarjeva ulica 20, 3270 Laško


Državno tekmovanje o sladkorni bolezni

 metluj1

V soboto, 21. 11. 2015, je potekalo državno tekmovanje iz Znanja o sladkorni bolezni. Naša šola je dosegla izjemne rezultate!
Srebrno priznanje sta osvojili:
Eva Kodrin in Ajda Klepej iz PŠ Debro.
Zlato priznanje so osvojile:
Lea Lešek Povšič, Nika Jančič in Alma Pleteršek Fajfer iz MŠ Laško.
Vsem tekmovalcem iskrene čestitke!
Podrobno poročilo.

avtorici prispevka: mentorici Milena Žohar in Dragica Đerić

Paraolimpijski šolski dan

V petek, 20. 11. 2015, je ekipa Zveze za šport invalidov Slovenije Paraolimpijski komite gostovala na OŠ Primoža Trubarja Laško. Družno smo pripravili Paraolimpijski šolski dan za učenke in učence. Projekt podpira Zavarovalnica Triglav.
GalerijaVse galerije

avtor prispevka: OŠ PT Laško

Na ogledu razstave naših izdelkov v Ljubljani

Bil je krasen dan, ko se je celotna podružnična šola Vrh odpravila z vlakom na izlet v naše glavno mesto. Ponosno smo si ogledali razstavo svojih izdelkov (maske likov naših mitov) na Pošti Slovenije v samem središču Ljubljane. Imeli smo priložnost spoznati, kako se je voziti s hitrim ICS vlakom ter si sami preverili vozovnice za vlak.

GalerijaVse galerije

avtorica prispevka: Klavdija Košenina

Obisk Neže Maurer v PŠ Debro

Slovensko pesnico, pisateljico in prevajalko Nežo Maurer smo v PŠ Debro gostili v četrtek, 19. novembra 2015. Učenci in zaposleni smo z zanimanjem prisluhnili pripovedovanju gospe Maurer in njenemu branju pesmi ter jo marsikaj povprašali. Pogovor smo popestrili z nastopi učencev razredne in predmetne stopnje. Učenci so deklamirali otroške pesmi naše gostje. Eden izmed šestošolcev je po srečanju s pesnico izjavil: “To je bilo bolj carsko od katerega koli filma!” Prijetno medgeneracijsko druženje nam bo zares ostalo v zelo lepem spominu.​​

GalerijaVse galerije

avtorica prispevka: Lidija Toplišek

Tradicionalni slovenski zajtrk

Dan slovenske hrane

Tradicionalni slovenski zajtrk
20. november 2015

IMG_6659DSC_1064IMG_6709DSC_1062

Danes obeležujemo dan slovenske hrane. S tem želimo podpreti slovenske pridelovalce in predelovalce hrane, ter spodbuditi zavedanje o pomenu lokalne pridelave, saj je takšna hrana kakovostnejša zaradi krajšega prevoza do uporabnikov. Poleg tega je manjša tudi onesnaženost okolja in kar je najpomembnejše – ta hrana je pridelana doma.

Najprej bo na vrsti  tradicionalni slovenski zajtrk:

  • MED smo kupili pri lokalnem čebelarju gospodu Krivcu,
  • MASLO je iz Mlekarne Celeia,
  • DOMAČI KRUH je spekla gospa Deželak iz Debra,
  • DOMAČE KRAVJE MLEKO je s kmetije Ključevšek iz Radeč,
  • JABOLKA smo kupili pri  gospodu Aškercu iz Rimskih Toplic.

Po zajtrku bo tudi malica, pri kateri bomo ponudili slovenski JOGURT.

Za konec dopoldneva bo sledilo kosilo iz slovenskih jedi: JOTA, JABOLČNI ZAVITEK IN SOK.

avtorica prispevka: Mira Siljan

OSNOVNA ŠOLA PRIMOŽA TRUBARJA LAŠKO Trubarjeva ulica 20, 3270 Laško

Podružnična šola Debro
Poženelova 26, 3270 Laško

Podružnična šola Šentrupert Šentrupert 89, 3271 Šentrupert

Podružnična šola Rečica
Zgornja Rečica 26, 3270 Laško

Podružnična šola Vrh
Vrh nad Laškim 20, 3270 Laško

Že nekaj časa se pojavljajo težave s tiskanjem pdf dokumentov direktno iz okna/zavihka brskalnika. Priporočamo, da datoteko najprej prenesete na svoj računalnik (npr. na namizje) in jo odprete z Adobe Readerjem (dvoklik na ikono dokumenta), ki pa mora biti nameščen na vašem računalniku. Šele nato natiskate dokument.

V pomoč so ključne povezave dodane na našo podstran “Povezave”: povezava

Sprejete letne delovne načrte (ali predloge le-teh) in letna poročila najdete v Katalogu IJZ na naši strani – povezava.

Da vam bo računalnik pravilno prikazal naše spletišče, vam priporočamo uporabo posodobljenega brskalnika Chrome, pogojno užiten brskalnik je še Mozilla Firefox, medtem ko uporabo Internet Explorerja odsvetujemo. Brskalnik Edge bi tudi moral biti ok.

Na vrhu strani so vidni samo trije (ali samo dva) datumsko zadnji prispevki in prispevki pod kategorijo “nujno”. Nižje na strani so vidni izvlečki malce starejših prispevkov, na dnu pa imate povezave (številke strani) na vse ostale prispevke.

Prihajajoči dogodki

Mi smo za …Primož Trubar na FB

Facebook_New_Logo_(2015).svgDržavno tekmovanje o sladkorni bolezni

  V soboto, 21. 11. 2015, je potekalo državno tekmovanje iz Znanja o sladkorni bolezni. Naša šola je dosegla izjemne rezultate! Srebrno priznanje sta osvojili: Eva Kodrin in Ajda Klepej iz PŠ Debro. Zlato priznanje so osvojile: Lea Lešek Povšič, Nika Jančič in Alma... več...

Paraolimpijski šolski dan

V petek, 20. 11. 2015, je ekipa Zveze za šport invalidov Slovenije Paraolimpijski komite gostovala na OŠ Primoža Trubarja Laško. Družno smo pripravili Paraolimpijski šolski dan za učenke in učence. Projekt podpira Zavarovalnica Triglav. GalerijaVse galerije avtor... več...

Na ogledu razstave naših izdelkov v Ljubljani

Bil je krasen dan, ko se je celotna podružnična šola Vrh odpravila z vlakom na izlet v naše glavno mesto. Ponosno smo si ogledali razstavo svojih izdelkov (maske likov naših mitov) na Pošti Slovenije v samem središču Ljubljane. Imeli smo priložnost spoznati, kako se... več...

Obisk Neže Maurer v PŠ Debro

Slovensko pesnico, pisateljico in prevajalko Nežo Maurer smo v PŠ Debro gostili v četrtek, 19. novembra 2015. Učenci in zaposleni smo z zanimanjem prisluhnili pripovedovanju gospe Maurer in njenemu branju pesmi ter jo marsikaj povprašali. Pogovor smo popestrili z... več...

Tradicionalni slovenski zajtrk

Dan slovenske hrane Tradicionalni slovenski zajtrk 20. november 2015 Danes obeležujemo dan slovenske hrane. S tem želimo podpreti slovenske pridelovalce in predelovalce hrane, ter spodbuditi zavedanje o pomenu lokalne pridelave, saj je takšna hrana kakovostnejša... več...

E-transformer

V tednu dejavnosti je v sklopu ozaveščanja učencev o ločevanju odpadkov in pomenu varovanja okolja, na šolsko parkirišče V Debro pripeljal prav poseben tovornjak, E-TRANSFORMER. Gre za poseben multimedijski tovornjak, ki na zanimiv in poučen način predstavi ločevanje,... več...

Roditeljski sestanek za 9. razrede

Roditeljski sestanek za 9. razrede, november 2015 S klikom na to povezavo, si lahko na vaš računalnik prenesete MS Power Point datoteko (ppt) in si jo ogledate. avtorica: Metka... več...

Stopinje v prazgodovino

V petek, 13. 11. 2015, so učenci 7. razredov imeli kulturni dan na temo prazgodovine. Ustvarjali so v osmih različnih skupinah. Izdelovali so nakit, poslikave, neolitski voz, izdelali so maketo mostiščarjev, kuhali, poslikali situle, reševali Mega kviz na temo železne... več...

Lepo je res na svet živet’

Učenci PŠ Vrh so bili v dvorani gasilskega doma gostje na koncertu z naslovom “Lepo je res na svet živet'”. Prepevali so skupaj z ljudskimi pevci Šentlenarčani ter predstavili preplet pravljične zgodbe, plesa in pesmi. Fotografije: Foto Fleš GalerijaVse... več...

Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva

Dragi devetošolci, kmalu, v prihodnjem letu, boste postali že srednješolci in gimnazijci. Do takrat pa vas čaka odločitev o nadaljevanju izobraževanja: kam se boste usmerili, kaj vas zanima, kaj bi počeli v svojem življenju? Želimo vam olajšati odločanje, zato bodo... več...

LAŠKI LOGIKI NAJBOLJŠI V SLOVENIJI!

V soboto, 17. 10. 2015, je bilo državno tekmovanje iz logike. Tekmovalo je 1807 osnovnošolcev iz 352 slovenskih šol. Čeprav so kriteriji za udeležbo na državnem tekmovanju strogi, se je letos sedmim učencem uspelo prebiti do državnega nivoja in osvojilti kar 4... več...
Stran 1 od 2212345...1020...Zadnja »

English Deutch

Koledar dogodkov

november 2015
PTSČPSN
« okt   dec »
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       

Prihajajoči dogodki

Osnovna šola
Primoža Trubarja Laško
Trubarjeva ulica 20

3270 Laško
Tel.: 03 734 35 50

  • Motivacija 63%