Osnovna šola Primoža Trubarja Laško


Vabilo na literarni večer

sx5sx4MPZ Trubadurji in mlade književne ustvarjalke Eva Kodrin, Ajda Kostevc in Sara Sakić vabijo na literarni večer, ki bo v sredo, 11. 3. 2015, ob 19.30 uri, v Zdravilišču Laško (Bidermajer salon).

 

V prilogah lahko preberete celotno vabilo in literarno glasilo Na valovih domišljije, izdano za namen literarnega večera:

sx2

Zimski športni dan PŠ Rečica

 Galerije

Snežna belina bližnje vzpetine je navdušila mlade športnike. Ustrezno opremljeni z raznovrstnimi pripomočki za drčanje po zasneženih planjavah smo se postavili na start. Bilo je mnogo smeha, kobacanja, hitrih spustov, tekmovanja v dvojicah in še in še zabave. Obsijani s soncem smo vztrajali, dokler ni pobočje pokazalo travnatih zaplat.

Avtorica prispevka: Ksenija Vozlič

Zimske radosti

 Galerije

V soboto, 7. februarja, smo s planinskim krožkom odšli na sankanje. Jutro je bilo kar precej mrzlo, vendar smo se že pri vzponu do sankališča dodobra segreli. Pripravili smo sani in že smo drveli proti dolini. Znova in znova. Prelepo sončno dopoldne smo tako odlično izkoristili.

Avtorica prispevka: Urška Wiegele

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

Trubarjeva ulica 20
3270 Laško
Tel.: 03 734 35 50

Da vam bo računalnik pravilno prikazal naše spletišče, vam priporočamo uporabo posodobljenega brskalnika Chrome, pogojno užiten brskalnik je še Mozilla Firefox, medtem ko uporabo Internet Explorerja odsvetujemo.

Prikaz strani na zaslonu lahko enostavno povečamo ali pomanjšamo tako, da istočasno pritisnemo tipki ctrl in + oziroma ctrl in -.

Dela še vedno potekajo. Telovadnica je že v uporabi. Previdnost pa še vedno ni odveč.

Lahko si pomagate z našo podstranjo. Vadite!

Na vrhu strani so vidni samo trije (ali samo dva) datumsko zadnji prispevki in prispevki pod kategorijo “nujno”. Nižje na strani so vidni izvlečki malce starejših prispevkov, na dnu pa imate povezave (številke strani) na vse ostale prispevke.

Ključno je, da poznamo naslov ali pa vsaj kakšno besedo iz naslova, ki jo vtipkamo v prazno polje pri gumbu “išči” in nato kliknemo ta gumb. Gumb se nahaja desno, bolj spodaj na tej strani. Na podoben način lahko uporabimo lupo, ki je v levem meniju. Iščemo lahko tudi strani tega spletišča.

Novice so prispevki, ti pa so avtomatsko urejeni po datumu objave, torej so zadnje novice levo na tej strani.


Izvajanje del na šolskem dvorišču

Spoštovani starši!

Na naši šoli (matična šola) se še vedno izvaja energetska sanacija.

Do preklica ali obvestila o spremembi je režim vstopa v šolo za učence, starše in vse zaposlene naslednji:

  1. Praviloma vstopajte v šolo skozi vhod s Trubarjeve ulice!
  2. Vsi učenci in vozači, ki se pripeljejo s kombiji, vstopajo in izstopajo skozi vhod zgoraj – s Trubarjeve ulice.
  3. Učenci naj se držijo voznega reda kombijev in avtobusa.
  4. Zadrževanje na delovišču šole je strogo prepovedano!
  5. Pomočnica ravnatelja bo organizirala dodatno dežurstvo učiteljev in po potrebi tudi spremstvo do kombijev in avtobusa.
  6. Starše, ki po otroke prihajate s Trubarjeve ulice in parkirate pred šolo, vljudno prosimo, da do 13.30 ure ne uporabljate dveh parkirnih prostorov, ki so označeni za parkiranje do 15 minut, ker bodo tam parkirali kombiji.
  7. Dela bodo potekala do obvestila o končanju del.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Ravnatelj: Marko Sajko

(nazadnje spremenjeno 20. 10. 2014, ob 10:20)

 


Izvajanje del na šolskem dvorišču

Spoštovani starši! Na naši šoli (matična šola) se še vedno izvaja energetska sanacija. Do preklica ali obvestila o spremembi je režim vstopa v šolo za učence, starše in vse zaposlene naslednji: Praviloma vstopajte v šolo skozi vhod s Trubarjeve ulice! Vsi učenci in... več...

Vabilo na literarni večer

MPZ Trubadurji in mlade književne ustvarjalke Eva Kodrin, Ajda Kostevc in Sara Sakić vabijo na literarni večer, ki bo v sredo, 11. 3. 2015, ob 19.30 uri, v Zdravilišču Laško (Bidermajer salon).   V prilogah lahko preberete celotno vabilo in literarno glasilo Na... več...

Zimski športni dan PŠ Rečica

 Galerije Snežna belina bližnje vzpetine je navdušila mlade športnike. Ustrezno opremljeni z raznovrstnimi pripomočki za drčanje po zasneženih planjavah smo se postavili na start. Bilo je mnogo smeha, kobacanja, hitrih spustov, tekmovanja v dvojicah in še in še... več...

Zimske radosti

 Galerije V soboto, 7. februarja, smo s planinskim krožkom odšli na sankanje. Jutro je bilo kar precej mrzlo, vendar smo se že pri vzponu do sankališča dodobra segreli. Pripravili smo sani in že smo drveli proti dolini. Znova in znova. Prelepo sončno dopoldne smo tako... več...

Zimske radosti na PŠ Šentrupert

 Galerije Na čudovit sončen dan smo izvedli zimski športni dan. Poleg sankanja in iger na snegu smo bili tudi zelo ustvarjalni. Iz sneženih opek, ki smo jih izrezovali z lopatkami iz snega, smo zgradili pravcati sneženi grad. Pridružil se nam je sneženi ježek in... več...

Regijsko tekmovanje iz angleščine

 Galerije Regijsko tekmovanje iz angleščine smo letos gostili v Laškem, in sicer v sredo, 28. 1. 2015, na Podružnični šoli Debro. Podrobno poročilo (pdf). Galerija: 8797 – pozdravni govori 8809 – zbor tekmovalcev v jedilnici PŠ Debro 8788 – tekmovalci z naše šole z... več...

Krojaček Hlaček v debrski knjižnici

 Galerije Petek, 13. februar 2015, je bil dan za novo srečanje v šolski knjižnici v Debru. Otroci in vzgojiteljice iz debrskega vrtca so prisluhnili desetim kratkim pravljicam o krojačku Hlačku pisatelja Leopolda Suhodolčana. Ena od skupin je s seboj pripeljala novega... več...

Smučarska šola v naravi – Golte

 Galerije V prvi skupini, od 19. 1. 2015, do 23. 1. 2015, so odšli na Golte učenci 5. a in 5. b PŠ Debro ter učenci PŠ Šentrupert. Na Golteh so preživeli pet nepozabnih dni. Naučili so se smučati, hodili so na pohode, se zabavali in se družili. Avtorici prispevka:... več...

Nastop pevcev na koncertu

 Galerije Pevci otroškega pevskega zbora Debro z nekaterimi pevkami mladinskega zbora so v četrtek, 5. 2. 2015, nastopili na velikem dobrodelnem koncertu za Drugi dom, v kongresnem centru Thermane Laško. Nastopili so ob ansamblih zabavne glasbe, kot so Alpski kvintet,... več...

Obisk Ljubljane

 Galerije Učenci devetih razredov so v torek, 10. 2., obiskali Ljubljano. Ogledali so si razstavo Obrazi Ljubljane v Mestnem muzeju, se sprehodili po stari Ljubljani in poslušali glasbo iz slovenskih filmov v Galusovi dvorani v Cankarjevem domu. Filharmoniji je... več...

Finalni turnir Pokala Spar v košarki

  Od srede, 18. 2. 2014, do sobote, 21. 2. 2014, bo v dvorani Tri lilije Laško potekal finalni turnir Pokala Spar.  Otroci do 15. leta starosti imajo prost vstop. KK... več...

Zimski športni dan – NIS

 Galerije V sredo, 4.2.2015, smo imeli učenci NIS zimski športni dan. Šli smo na Celjsko kočo, kjer smo se sankali in uživali na snegu. Učenci in učiteljici NIS Avtorica prispevka: Romana... več...

Zbiranje starega papirja – Surovina Laško

Obvestilo! Zaradi obnovitvenih del je zbiranje starega papirja na Matični šoli še vedno onemogočeno. Star papir lahko še naprej vozite na Surovino, ki pa ima s 1. 2. 2015  spremenjen delovni čas. SUROVINA LAŠKO JE ODPRTA LE DO 14.00 URE. Petra... več...

Vabilo na predavanje

Vljudno vabimo vse starše, da se udeležijo predavanja Tanka črta odgovornosti. Predavanje bo v ponedeljek, 9. 2. 2015, ob 17:00, v Otročjem centru (bivši kino). Predavatelj mag. Jani Prgić iz svetovalno-izobraževalnega centra MI bo v obliki delavniškega predavanja... več...

Debatni turnir 2015

V soboto, 24. 1. 2015, je potekal debatni turnir na OŠ Središče ob Dravi. Z naše šole so se turnirja udeležili naslednji učenke in učenec: Gaja Ahtik, Maja Frece, Lana Jošovc, Ajda Kostevc, Saška Maček, Ajda Podkrižnik, Anja Stopar, Katjuša Tratar in Florjan Žagar.... več...
Stran 1 od 1512345...10...Zadnja »

English Deutch

Koledar dogodkov

marec 2015
PTSČPSN
« feb   apr »
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Prihajajoči dogodki

Napadla nas je skrajna nadloga ...

... se reče ji ...

... domača naloga.