Osnovna šola Primoža Trubarja Laško


Zlato priznanje mladinskemu pevskemu zboru “Trubadurji”

 Galerije

Pevke MPZ “Trubadurji so se na območni reviji uvrstile na regijsko tekmovanje, kjer so v petek, 22. maja 2015, osvojile zlato priznanje. Uspeha so bile zelo vesele, želijo pa se pomeriti še na državnem nivoju naslednje leto.
Za uspeh jim čestitamo.

Avtorica prispevka: zborovodkinja Mateja Škorja

Matematična tekmovanja

imenski seznam v priponki (pdf)

Število priznanj za Mednarodni matematični kenguru:

1.razred: 10

2. razred: 10

3. razred : 6

4. razred: 7

5. razred: 7

6. razred: 9

Število bronastih Vegovih priznanj:

7. razred: 11

8. razred: 9

9. razred: 12

Srebrno Vegovo priznanje so osvojili:

iz 7. razreda:

Nik Hrastnik (mentorica: Vera Ojcinger) na državnem tekmovanju

Gaja Kolšek (mentorica: Vera Ojcinger) na državnem tekmovanju

Tina Seme (mentorica: Ljudmila Pušnik) na področnem tekmovanju

iz 8. razreda:

Lea Lešek Povšič (mentorica: Betka Slapšak) na državnem tekmovanju

Alma Pleteršek Fajfer (mentorica: Vera Ojcinger) na področnem tekmovanju

Jaša Samec (mentorica: Marjeta Ocvirk) na področnem tekmovanju

Helena Jeretina (mentorica: Vera Ojcinger) na področnem tekmovanju

in iz 9. razreda:

Jan Zorko (mentorica: Betka Slapšak) na državnem tekmovanju.

Osnovna šola Primoža Trubarja Laško

Trubarjeva ulica 20
3270 Laško
Tel.: 03 734 35 50

Podrobne informacije:

Lahko si pomagate z našo podstranjo. Vadite!

Obvestilo za NPZ 2014/15 (pdf).

Da vam bo računalnik pravilno prikazal naše spletišče, vam priporočamo uporabo posodobljenega brskalnika Chrome, pogojno užiten brskalnik je še Mozilla Firefox, medtem ko uporabo Internet Explorerja odsvetujemo.

Prikaz strani na zaslonu lahko enostavno povečamo ali pomanjšamo tako, da istočasno pritisnemo tipki ctrl in + oziroma ctrl in –.

Na vrhu strani so vidni samo trije (ali samo dva) datumsko zadnji prispevki in prispevki pod kategorijo “nujno”. Nižje na strani so vidni izvlečki malce starejših prispevkov, na dnu pa imate povezave (številke strani) na vse ostale prispevke.

Ključno je, da poznamo naslov ali pa vsaj kakšno besedo iz naslova, ki jo vtipkamo v prazno polje pri gumbu “išči” in nato kliknemo ta gumb. Gumb se nahaja desno, bolj spodaj na tej strani. Na podoben način lahko uporabimo lupo, ki je v levem meniju. Iščemo lahko tudi strani tega spletišča.

Novice so prispevki, ti pa so avtomatsko urejeni po datumu objave, torej so zadnje novice levo od tega besedila (na sredini strani).Roditeljski sestanek 9. r

V mesecu maju je bil roditeljski sestanek za 9. razrede. Tu so pomembnejše informacije (klikni za ppt). Avtorica prispevka: Saša... več...

Zlato priznanje mladinskemu pevskemu zboru “Trubadurji”

 Galerije Pevke MPZ “Trubadurji so se na območni reviji uvrstile na regijsko tekmovanje, kjer so v petek, 22. maja 2015, osvojile zlato priznanje. Uspeha so bile zelo vesele, želijo pa se pomeriti še na državnem nivoju naslednje leto. Za uspeh jim čestitamo.... več...

Matematična tekmovanja

Šolsko tekmovanje: 19.3.2015 Področno tekmovanje: 1. 4. 2015, državno tekmovanje: 18. 4. 2015 imenski seznam v priponki (pdf) Število priznanj za Mednarodni matematični kenguru: 1.razred: 10 2. razred: 10 3. razred : 6 4. razred: 7 5. razred: 7 6. razred: 9 Število... več...

Kratkočasnik in Bonton 2

Izšla je nova številka Kratkočasnika. Ekipa učenk in učencev pa je posnela in uredila filmček Bonton 2. Oba lahko najdete na naši... več...

Vabilo na otvoritev energetsko prenovljene šole

Letošnje šolsko leto je zaznamovala energetska prenova naše matične šole. Dela so potekala praktično po celi šoli. Različni delovni in gradbeni material, odri, prah so bili del našega vsakdana. Nekoliko omejeno gibanje, varnostni ukrepi, prepoved igre na igrišču,... več...

Šolski parlament – poročilo

Parlamentarci naše šole smo konec marca organizirali regijski otroški parlament. Anja Stopar pa se je kot novinarka udeležila nacionalnega otroškega parlamenta v Ljubljani. Več o tem lahko preberete na povezavi na pdf dokument. Marjeta... več...

Naravoslovni dan – NIS

 Galerije Obisk v Pivovarni Laško V ponedeljek, 11.5.2015 smo imeli učenci Nis naravoslovni dan. Obiskali smo Pivovarno Laško. Gospa Jana Damiš nam je razkazala varilnico in polnilnico. Poslušali smo razlago o zgodovini pivovarne. Po ogledu smo se vrnili v šolo. V... več...

Vesela šola

 Galerije 15. 4. 2015, je potekalo državno tekmovanje na PŠ Debro. Tekmovanja se je udeležilo 41 tekmovalcev iz naše regije, ki so se potegovali za srebrna in zlata priznanja. Našo šolo je zastopalo kar 8 tekmovalcev, in vsi so osvojili srebrna priznanja: 4. razred:... več...

Vabilo na literarni večer

Knjižnica Laško in OŠ Primoža Trubarja Laško vas vabita na Recital poezije v torek, 19. maja, ob 19. uri v Knjižnici Laško. Klikni na to povezavo za celotno vabilo... več...

Vrtec na obisku

 Galerije V ponedeljek, 11. 5. 2015, smo imeli debrski prvošolci obisk. V šolo so prišli bodoči prvošolci. Zanje smo pripravili kratek kulturni program, ki smo ga začinili z igro in ustvarjanjem. Učenci in učiteljici Lidija Podmenik in Suzana Oder Avtorica prispevka:... več...

Šolska TV

Dodani sta povezavi na nova filmčka šolske TV. Prvega so pripravili na PŠ Vrh, drugi pa je posnetek zaključne prireditve Evropska vas 2015. Povezava na stran: klikni. Vabimo k... več...

Zlati čebelarji

 Galerije Naši učenci so na državnem tekmovanju mladih čebelarjev, ki je bilo 9. maja v Metliki, dosegli odlične rezultate. Na tekmovanju sta sodelovali dve ekipi učencev, ki sta tekmovali na nižji stopnji (od prvega do šestega razreda). Neja Ljutič in Jure Šantej sta... več...

Priznanji s posebno omembo

23. aprila 2015 je bila v organizaciji Pionirskega doma – Centra za kulturo mladih – v Festivalni dvorani v Ljubljani zaključna prireditev, kjer so podelili nagrade in priznanja najboljšim udeležencem literarnega natečaja Bodi pisatelj za učence 2. in 3. triade.... več...

Obvestilo učencem 6. in 9. razreda in njihovim staršem o NPZ

Obvestilo učencem 6. in 9. razreda in njihovim staršem o nacionalnem preverjanju znanja (NPZ). V šolskem letu 2014/2015 bodo redni roki NPZ: v torek, 5. maja 2015, iz matematike, v četrtek, 7. maja 2015, iz slovenščine, v ponedeljek, 11. maja 2015, iz angleščine.... več...
Stran 1 od 1812345...10...Zadnja »

English Deutch

Koledar dogodkov

maj 2015
PTSČPSN
« apr   jun »
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ker nisi naredil domače naloge ...

... boš napisal na tablo ...

... nisem naredil domače naloge ...

... in to 100 krat.

He he he.