Skoči na glavno vsebino

Tudi letošnje leto se je naša šola v tednu od 14. 10. 2017 do 21. 10. 2017 pridružila medgeneracijskemu projektu Simbioza giba, ki je potekala po vsej Sloveniji. Poudarek je bil na sodelovanju več generacij hkrati, moto projekta pa: gibanje je življenje in življenje je gibanje. Vadba je potekala na dveh lokacijah in sicer na matični šoli v Laškem in podružnični šoli Debro. V projektu so sodelovali otroci tretjih razredov MŠ Laško in PŠ Debro ter stari starši vseh otrok, ki so se prijavili na vadbo. Skupaj smo telovadili, plesali, se igrali skupinske igre in se naučili možgansko telovadbo, ki ji učeno rečemo Brain Gym. K vadbi smo povabili tudi varovance Doma Starejših Thermane Laško, ki so z veseljem potelovadili z nami. To srečanje pa smo izkoristili še za ogled videa Mesto smo ljudje, ki so ga posneli učenci naše šole skupaj z nekaterimi učitelji ter se pogovarjali o tem kakšna šola je bila nekoč, ko so bili stari starši še majhni. Pri organizaciji in izvedbi tega projekta so pomagali tudi naši prostovoljci, učenci višjih razredov. Konec dogodka smo počastili s pogostitvijo in podelitvijo medalj vsem sodelujočim. Odzivi otrok in starih staršev so bili zelo dobri. Še posebej nas je ganila izjava deklice:″ Želim si, da bi vsak dan v šoli lahko preživela skupaj z mojim dedkom″. Utrinke si lahko ogledate na fotografijah v galeriji.

Avtorici prispevka: koordinatorki projekta Metka Čulk in Saša Frece

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost